Witajcie!

Przed kilkudziesięcioma minutami włoski oddział Electronic Arts i Lega Serie A ogłosiły, że w najnowszej odsłonie gry z serii FIFA pojawi się w pełni licencjonowana najwyższa włoska klasa rozgrywkowa. Jest to powrót owej licencji po dwóch latach przerwy - prawdopodobnie obejmie ona również oficjalną oprawę telewizyjną w nadchodzącej, lub przyszłorocznej części gry.

W najbliższych kilku dniach odbywać się będą targi Gamescom, podczas których oficjalnie podane zostaną nowości co do trybu kariery i wirtualnych klubów. Poza tym poznamy kolejne nowe nabytki licencyjne, w tym uprawniający do pełnego pakietu telewizyjnego francuskiej Ligue 1.

Witajcie!

W sobotnie popołudnie podczas finału Mistrzostw Świata FIFA Ultimate Team ujawniono kilka nowych elementów, które pojawią się w najnowszej edycji gry piłkarskiej od EA Sports. Oto i one:

- Potwierdzono przecieki na temat nowych sposobów rozgrywania szybkich meczów. Oprócz wspomnianych przed kilkoma tygodniami pojedynczymi szybkimi meczami, potyczkami z oprawą Ligi Mistrzów, graniem a'la play-offy, czy dwumeczami, dodano tzw. House Rules. Jest to zakładka, gdzie można zagrać na kilka różnych sposobów:

a) Gole zza pola karnego liczone są za 2,
b) Po każdej strzelonej bramce przez nasz zespół, jeden zawodnik tej ekipy zostaje zdjęty z boiska,
c) Zaliczane są wyłącznie bramki strzelone głową, lub z woleja (warunkowo dopuszcza się trafienia z rzutów wolnych i karnych),
d) Mecz zostaje przerwany w momencie, gdy jedna drużyna zdobędzie określoną liczbę bramek,
e) "No rules", czyli nie ma spalonych, rzutów wolnych i kartek.

Poza tym, zamiast pojedynczego meczu Ligi Europy postanowiono dodać możliwość zagrania finału wybranych rozgrywek pucharowych, m.in. FA Cup, DFB Pokal, Ligi Mistrzów, czy UEFA Europa League.

- W FIFA Ultimate Team dodano nowy kwalifikator do FUT Champions, czyli Division Rivals. Na początku rozgrywamy kilka meczów kontrolnych, które pozwolą systemowi dokooptować nas do danej ligi na podstawie umiejętności i wyników. Im więcej punktów doświadczenia posiadamy, tym większa szansa na awans do wyższej dywizji. Najlepsi zawodnicy każdej z nich kwalifikują się do ligi weekendowej, a także otrzymują nagrody w postaci paczek i monet,
- Ogłoszono kilka nowych Ikon, które pojawią się w paczkach FUT. Są to: Raul Gonzalez Blanco (Hiszpania), Eusebio (Portugalia) Rivaldo (Brazylia), Johan Cruijff (Holandia), Frank Lampard i Steven Gerrard (Anglia).

W ciągu najbliższych kilku dni powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej na temat nowości w trybie kariery, listy utworów, które pojawią się w grze, czy też poznać listę nowych lig i zespołów. Zapewne potwierdzona zostanie pełna licencja dla rozgrywek we Włoszech, oraz chińskiej CSL.

Witajcie!

W godzinach popołudniowych ekipa EA Sports wypuściła niczym serię z AK-47 masę klipów video przedstawiających rozgrywkę, oraz wiadomości na temat "nowości".

Na pierwszy ogień wyszła prezentacja systemu Active Touch, który umożliwia jeszcze większą kontrolę nad futbolówką, niż do tej pory, poprzez dodanie nowych sposobów przyjęcia piłki, zwodów, czy uników. Coś w stylu systemu przyjęcia z FIFy 2005.Klip ten potwierdza, że w angielskiej wersji językowej będziemy mieli do czynienia z dwoma duetami komentatorów - dotychczasowym (Martin Tyler i Alan Smith) dla większości rozgrywek i turniejów, oraz nowym (Derek Rae i Lee Dixon), który pojawi się podczas spotkań w europejskich pucharach (Liga Mistrzów, Liga Europy i Superpuchar UEFA).

Chwilę później naszym oczom ukazał się klip przedstawiający zupełnie nowe podejście do taktyki. Każde ustawienie ma wstępnie spersonalizowany plan rozgrywania meczu (np. zagęszczenie w środku pola, czy szybkie kontrataki), które w trakcie rozgrywania każdego pojedynku będzie można modyfikować przy użyciu zaawansowanego edytora. Do współpracy przy tym elemencie zaproszono kilku szkoleniowców z Premier League.Na koniec największa zmiana, która może być elementem bardzo długiego obywania się z nią - Timed Finishing. Polegać ma na tym, że przycisku strzału użyjemy 2 razy - najpierw w celu dostosowania siły, później, w momencie zetknięcia się nogi z piłką, kiedy to zadecyduje się sprawa celnego, lub zmarnowanego kopnięcia. Będzie on obsługiwany na dwa sposoby - w przypadku włączenia Trenera otrzymamy pasek z dwiema kreskami, które trzeba zatrzymać w odpowiednim momencie, by strzał się powiódł; ewentualnie będziemy musieli zwracać uwagę na znacznik zawodnika, który trzeba będzie obserwować, bowiem gdy zaświeci się zielony kontur, będziemy musieli od razu wykonać uderzenie.

Witajcie!

Im bliżej premiery nowej edycji gry z serii FIFA, tym więcej się dowiadujemy, nie tylko ze źródeł oficjalnych. 4 sierpnia zostaną przekazane informacje na temat nowych opcji w trybie Szybkiego Meczu. Będzie ich kilka, niczym w konkurencyjnym produkcie pewnej firmy z Japonii. Pora je przedstawić!

- Standardowy Szybki Mecz - znana od wielu lat opcja - w przypadku wybrania ekip z tej samej ligi mamy do czynienia z dedykowaną oprawą graficzną,
- Liga Mistrzów i Liga Europy - możliwość rozegrania pojedynczego meczu z oprawą wybranych rozgrywek - możliwe, że będzie można wybrać wszystkie ekipy ze Starego Kontynentu, niczym w PESie do edycji 2018,
- Mecz i rewanż - do tej pory możliwe do wybrania tylko po rozegraniu jednego szybkiego meczu,
- "Best of series" - wzorowana na amerykańskich play-offach możliwość zabawy, w której wybieramy, do ilu zwycięstw jednej ekipy rozgrywamy kolejne spotkania.

Tego samego dnia dowiemy się, jakie innowacje czekają nas w trybie FIFA Ultimate Team. Nieco wcześniej, bo 24 lipca, oficjalnie przedstawiony zostanie gameplay, prawdopodobnie z całą oprawą Ligi Mistrzów UEFA. Poza tym, możliwe, że poznamy jeszcze więcej szczegółów na temat najważniejszego licencyjnego nabytku tego sezonu.

Cześć po raz drugi!

Na stronie Electronic Arts poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących nowości w grze FIFA 19. Oto i one:

- Pojawi się pełen oficjalny pakiet transmisyjny LM i (prawdopodobnie) LE oraz Superpucharu UEFA, poza tym w angielskiej wersji zapowiedziany został nowy duet komentatorów: Derek Rae i Lee Dixon,

- Liga Mistrzów pojawi się jako osobny tryb, oraz będzie połączona z trybami Szybkiego Meczu i Kariery; oprócz tego zawodnicy grający w Champions League i Europe League zostaną dodani do FIFA Ultimate Team,

- "Droga do Sławy: Mistrzowie" - będzie to ostatnia część przygód Aleksa Huntera, w której to młody Anglik będzie walczył o jedyne brakujące trofeum w jego klubowej karierze, czyli Puchar Mistrzów.

Witajcie!

Podczas konferencji EA Play, która odbyła się dziś wieczorem, ogłoszono, iż EA nabyło wyłączne prawa do piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA, a wszystko okrasił pierwszy trailer, który potwierdził ten fakt. Miłego oglądania!AKTUALIZACJA: W opisie do trailera gry na YT widać również informację o licencji na rozgrywki UEFA Europa League. Wszystkie te rozgrywki będą dostępne zarówno w Trybie Kariery, "Drodze do Sławy: Mistrzowie" i FUT.

1 2

NASTĘPNA

REKLAMA

OSTATNIO DODANE

FACEBOOK