FIFA 12 - wielka aktualizacja!
Dziś posiadacze komputerów osobistych, a już niedługo posiadacze konsol X360/PS3 będą mieli okazję pobrać najnowszą aktualizację do "dwunastki". Lista zmian i usprawnień jest dość obszerna, dlatego jeśli spotkaliście się z jakimś problemem, zapewne już go nie ujrzycie. O zmianach poinformował oficjalny kanał EA Sports na Facebook'u. Oto cała lista:






Rozgrywka:


  • Czasami gra niepoprawnie interpretuje sytuację kiedy gracz zaprosi innego gracza do szybkiej rozgrywki, i zmusza do ponownego wejścia do gry. Upewnialiśmy się, że taka sytuacja nie będzie się powtarzać.

  • Poprawiliśmy sporadycznie występujący problem - kiedy użytkownik zmieniał ustawienia na manualne musiał zresetować grę.

  • Bardzo rzadki błąd fizyki zawodników, kiedy jedna z nóg odczepiała się od gracza. Mogliście zobaczyć kilka filmów z tym błędem z wersji demo FIFA 12. Był to bardzo rzadki wypadek (mimo doniesień od użytkowników nigdy nie udało nam się uzyskać tego błędu w testach), teraz został całkiem usunięty.




Tryb Kariery:


  • Można wybrać warunki pogodowe przed rozpoczęciem rozgrywki.

  • Sugestie odnośnie wynagrodzenia dla młodzika przechodzącego na kontrakt seniorski pozostają takie same kiedy wychodzicie i następnie wracacie do ekranu negocjacji.

  • Upewnialiśmy się, że po zwolnieniu zawodnika z Reprezentacji Młodzieżowej jego wynagrodzenie wraca do Budżetu Płac.

  • Kiedy wypożyczacie zawodnika z opcją jego zakupu na koniec sezonu, jeśli przez niego wasza drużyna osiągnęła maksymalną liczbę wazoników, nie mogliście go kupić. Teraz jest to możliwe.

  • Nie jest dłużej możliwe zatrudnienie młodzika z większym wynagrodzeniem niż dostępny budżet płac.

  • Usunęliśmy kilka rzadkich wyjątków, które powodowały w pewnych sytuacjach zawieszanie się pada.

  • Kiedy gracie w trybie Kariery jako zawodnik, wasz menadżer będzie bardziej skłonny do wyłączenia was z gry jeśli jesteście zbyt zmęczeni.

  • Upewniliśmy się, ze będą się wyświetlać wszystkie komentarze kiedy gracie w Pucharze Ligi jako Manchester United.

  • Naprawiliśmy problem powstający podczas ustawiania i zapisywania pozycji zawodnika, mogliście zobaczyć nazwy przekonwertowane na liczby po czym konsola zawieszała się.

  • Naprawiliśmy błąd, który pozwalał graczom na rozpoczęcie nowego sezonu bez bramkarza lub minimalnej liczby graczy potrzebnej do rozegrania meczu.

  • Naprawiliśmy błąd, który powodował zapisanie zwycięstwa dla gracza mimo tego że odpadł z rozgrywek ligowych ze względu na brak pełnego składu drużyny w dniu meczu.

  • Niedawno rekrutowani zawodnicy Reprezentacji Młodzieżowej, których zamierzacie sprzedać, będą teraz oferowani z widocznym bieżącym wynagrodzeniem, co oznacza, że będą dużo szybciej kupowani przez drużyny sterowane przez komputer.

  • Jeśli weszliście w tryb Kariery z dwoma podłączonymi kontrolerami, przeszliście przez planszę Wyboru Zawodników a następnie wróciliście do początku, gra się zawieszała. Naprawiliśmy to.

  • Zajęliśmy się błędem który powodował przypadkowe awarie w Trybie Kariery i powodował wyzerowanie środków finansowych gracza.

  • Wzrost atrybutów fizycznych zawodników był trochę nierzeczywisty gdyż był powiązany z ich ogólnym rozwojem. Zlikwidowaliśmy te powiązania dzięki czemu rozwój graczy jest teraz dużo bardziej realistyczny.

  • Możecie teraz proponować nowe kontrakty zawodnikom, których wypożyczyliście w ostatnim roku, zanim ich kontrakt wygaśnie.

  • Wypożyczani gracze nie rozwijali się wystarczająco szybko. Zmieniliśmy ustawienia tak by ich rozwój był bardziej zauważalny, a wypożyczanie zawodników stawało się bardziej opłacalne.

  • W trybie Kariery będzie obecnie więcej meczy w środku tygodnia, które będą się toczyć przy nocnym oświetleniu.


FIFA 12 FUT:


  • Użycie przestarzałego łącza "Zabierz Mnie Tam" w systemie Transakcji FUT nie będzie dłużej skutkowało utratą monet z konta mimo nie wygrania aukcji.

  • Powiadomienie w systemie Transakcji FUT o zdobyciu nowego trenera bramkarzy nie będzie skutkowało zawieszeniem się gry.

  • Stworzenie nowej drużyny i natychmiastowe skasowanie starej przed zaakceptowaniem wyposażenia dla nowej drużyny skutkowało rozłączeniem. Teraz jest to poprawione.

  • Upewniliśmy się także, że komunikaty do aktywnych aukcji są wyświetlane bez opóźnień. Nie będą zdarzać się już sytuacje, w których o tym, że wasza oferta została przebita dowiadywaliście się po zakończeniu aukcji .

  • Wyodrębniliśmy i zlikwidowaliśmy problem przepływu danych skutkujący zawieszeniem się gry na ekranie Ustawień Meczu przed rozegraniem spotkania w FUT.

  • Teraz będziecie mogli zobaczyć wzrost waszego doświadczenia w EAS Klub Futbolowy – po rozegraniu meczu jednoosobowego lub z przyjacielem w FUT.

  • Zoptymalizowaliśmy przeglądanie wielu stron z aukcjami tak aby nie powodowały problemów z konsolą lub nawet jej zawieszania.

  • Pozbyliśmy się problemu zawieszania się gry powstającego przy wejściu do FUT i ściągnięciu ostatnich aktualizacji po stworzeniu Virtual Pro.

  • Wprowadziliśmy kilka usprawnień w systemie zakupu pakietów FUT taka by nagła utrata połączenia z Internetem (np. poprzez odłączenie kabla sieciowego) nie skutkowała zawieszeniem się konsoli.

  • Odkryliśmy, że jeśli ściągnie się ostatnia aktualizację FUT I pozostanie na ekranie potwierdzenia aktualizacji, a jednocześnie wyloguje z profilu gracza, gra się zawiesi. Niezbyt wielu użytkowników pewnie by to zrobiło ale na wszelki wypadek usunęliśmy ten błąd.


FIFA 12 Kluby:


  • Zmiany ustawienia kamery podczas meczu w trybie Klubu będą zapisywane i dostępne podczas następnych meczy.

  • Obecnie można zmienić ukaranego gracza poprzez Menadżera Drużyny.

  • Osiągnięcia graczy w Trybie Klubu są rejestrowane w trybie online.

  • Zapytaliśmy członków społeczności i według ich opinii sztuczna inteligencja w Trybie Klubu jest zbyt trudna do pokonania. Dlatego obniżyliśmy poziom sztucznej inteligencji w Trybie Klubu z Poziomu Międzynarodowego do Profesjonalnego i dokonaliśmy drobnych zmian w sztucznej inteligencji bramkarzy.


Live Season:


  • Kontuzjowani lub zawieszeni gracze będą automatycznie przenoszeni do rezerwy. I nie będzie więcej braków rezerwowych w kolejnych meczach.


EA SPORTS Football Club:


  • Zoptymalizowaliśmy ilość powiadomień utrudniających rozpoczęcie gry przy wejściu do modułu EAS CF.

  • Zdarzało się, że po powrocie do głównego menu, przycisk Powrót/Wybór prowadzący do EAS FC nie zawsze się wyświetlał. To nie będzie się już zdarzać.

  • Zajęliśmy się błędem, który zawieszał grę w momencie wejścia z głównego menu do EAS FC.

  • Ulepszyliśmy sposób w jaki gra się ładuje przed Turniejem w trybie EAS FC.

  • Cała wasz aktywność w Trybie Kariery będzie się poprawnie wyświetlać w trybie EAS FC.


FIFA 12 Online:


  • Czasami zdarzał się problem z rozpoczęciem meczu w sieci z powodu niezgodnych plików reprezentacji, nawet po powtórnym pobraniu pliku ze składem drużyny. Upewnialiśmy się, że ten błąd nie wystąpi ponownie.

  • Mała grupa użytkowników miała niewłaściwe statystyki z towarzyskich meczów w. Teraz statystyki będą poprawne.


Centrum Kreacji:


  • Naprawiliśmy problem występujący w FIFA 12 polegający na zawieszaniu się gry podczas ładowania plików przekraczających maksymalny rozmiar (np. logo klubu).

  • Problem, który dotykał użytkowników Centrum Kreacji ściągnęli dużo przedmiotów do ich gry nie byli w stanie później wejść do galerii Centrum Kreacji. Teraz już mogą.

  • Naprawiliśmy rzadki błąd pojawiający się tylko w wyjątkowych okolicznościach i sprawiający, że twój zespół pojawiał się na boisku bez jednego z zawodników.

  • Upewniliśmy się że zmiana barw czy logo sponsora przez Internet nie będzie później sprawiać kłopotów na konsoli.

  • Poprawiliśmy sposób w jaki FIFA 12 zarządza dużą ilością pobrań z Centrum Kreacji tak aby nie spowalniały gry przy wyborze drużyny.

  • Nie ma już problem z pobraniem Logo Turnieju z galerii Centrum Kreacji.


EA SPORTS Arena:


  • Udostępniliśmy prywatne sesje w obrębie Areny EA SPORTS.


I kilka pozostałych...


  • Włączyliśmy nasze podcasty w grze. Jeśli chcecie ich posłuchać, możesz mieć dostęp do naszych regularnych, pięcio-minutowych audycji informacyjnych poprzez włączenie w Ustawieniach Gry > Menu Dźwiękowe. [Dostępne tylko w wersji angielskiej]

  • Zoptymalizowaliśmy grę pod kątem graczy mających dużą ilość zapisanych gier na twardym dysku aby gra nie ładowała się dłużej lub nie byli rozłączani podczas łączenia się z serwerem.

  • Komputery PC - Poprawiliśmy problem polegający na wyłączaniu się na 2 minuty wybranej muzyki po strzeleniu bramki.

  • Komputery PC - Dodaliśmy opcje do startera FIFY 12 umożliwiającą wyłączenie części procesów systemu Windows, co pozwoli poprawić płynność gry użytkownikom ze słabszymi komputerami.


Losu Czwartek 10.11.2011 21:37

Czy można to pobrać przez przeglądarke i zainstalować normalnie?? Bo Origin mi wali
MaTeoMan Czwartek 10.11.2011 21:48

Jak to pobrać (skąd) i zainstalować? ;P Wiem, że głupie pytanie, ale jestem zielony w tym. Gdy włączyłem Origina jakieś 2 godziny temu, to zaczęła się jakaś aktualizacja i pisało, że konieczna do gry w Battlefield 3. Nic innego nie mam jak na razie, chyba, że jest na to jakiś sposób?
roni0019 Czwartek 10.11.2011 22:20

kiedy bedzie ta aktualizacja??
Mateusz92 Czwartek 10.11.2011 23:15

Ja mam tak jak Szumik tzn że, przy uruchomieniu Origina pobrao mi aktualizację to BFa (chociaż już taką miałem po premierze tej gry)
Czyli ta od fify jeszcze nie jest dostępna??
Daniello Czwartek 10.11.2011 23:34

Instalacja powinna rozpocząć się samoistnie. Prawdopodobnie od pierwszego uruchomienia Origin w dzisiejszym dniu. Ja tak miałem. Pisało o Battlefieldzie 3, ale zapomniałem zjechać całą tą instrukcję w dół i nie wiem czy była mowa o FIFIE.
zygfryt Czwartek 10.11.2011 23:34

To co się pobrało to aktualizacja programu Origin. Aktualizacja FIFY na razie nie jest aktywowana, nie wiem dlaczego.
Tylko co z tego skoro nadal nic nie zrobili z problemem rozłączania się po każdym meczu online. :/
MaTeoMan Czwartek 11.11.2011 00:44

@up,

Racja. To była aktualizacja Origin, a nie Fify. Wiem, bo pisze, że będzie można m.in. zmienić pogodę przed meczem w karierze, a dalej nie można. No cóż, jutro, gdy włączę Origina, to może będzie ta aktualizacja ;)
Mateusz92 Czwartek 11.11.2011 00:49

To prędzej trzeba sprawdzać klikając PPM na fife w origin i sprawdzać aktualizację
MaTeoMan Czwartek 11.11.2011 00:51

@up,

Zrobiłem tak, to pisze, że program Fifa 12 jest aktualny, czy jakoś tak :D
zygfryt Czwartek 11.11.2011 01:01

Dokładnie. Poza tym wielu graczy z UK ma już update'a i niemiłosiernie narzekają, więc może dlatego wycofali tego patcha po krótkim czasie, aby go poprawić.
MaTeoMan Czwartek 11.11.2011 01:02

@up,

Ja mieszkam w UK, a uptade'a nie mam, ale jeśli rzeczywiście jest tak jak piszesz, to może i lepiej, że go jeszcze nie mam ;P

Ale na co narzekają? Możesz podać przykład, jakąś stronę? Chętnie poczytam :D
Mateusz92 Czwartek 11.11.2011 01:35

zygfryta a na co w UK narzekają??
zygfryt Czwartek 11.11.2011 01:48

Tylko pobieżnie czytałem, ale słowo występujące najwięcej razy to... crash. :D
Nie mówię, że patcha dostali tylko gracze z UK, ale widziałem skargi osób z tegoż kraju.
MaTeoMan Czwartek 11.11.2011 02:19

''Check out this week's FIFA podcast: All the details about[COLOR="Red"] today's update for FIFA 12 on PS3 and Xbox 360[/COLOR], a chat with England and Chelsea striker Daniel Sturridge, and we explore some novel ways to decide the Messi vs Ronaldo debate once and for all.
''

Wiadomość z oficjalnego Facebooka EA Sports dodana 3 godziny temu (już wiemy dlaczego aktualizacji na PC na razie nie mamy) ;P http://www.facebook.com/search/results.php?q=fifa+12&init=quick&tas=search_preload&search_first_focus=#!/easportsfifa
Giggs11 Czwartek 12.11.2011 13:20

Szkoda że nie poprawia częstotliwości transferów.
maciaszczaken Czwartek 14.11.2011 09:48

a aktualizacji jak nie było, tak i dalej nie ma..
DamianI7 Czwartek 14.11.2011 10:11

gdzie ta aktualizacja?? ,serwisy growe opisywały ile to zmian,ale jak oni to ściągneli??Nikt chyba nie ma w Polsce jeszcze patcha
Denmark Mafia Czwartek 14.11.2011 12:58

Mi sie musiało samo przedwczoraj zaktualizować jak robiłem reinstal fify ,bo w karierze przed meczem mogę zmienić pogode ,czyli wychodzi na to że aktualka już jest.
januszprz Czwartek 14.11.2011 14:14

A czy możesz zmienić pogodę na starym save kariery i w którym miejscu (na której planszy przed meczem) możesz to zrobić?
Denmark Mafia Czwartek 14.11.2011 15:45

Tia stary save.Wchodze w nastepny mecz na głównym ekranie kariery potem w ustawienia gry i tam zmieniam pogode.
DamianI7 Czwartek 14.11.2011 15:59

Ile ta łatka waży u mnie pobrało coś 26 mb to chyba nie to???
andrewdm Czwartek 14.11.2011 16:48

niegdzie nic nie pisze kiedy ta aktualizacja będzie może ktoś coś wie więcej
roni0019 Czwartek 14.11.2011 19:01

no ja dzisiaj zrobilem reinstal i pobrala mi sie tylko aktualizacja 26mb i nie moge nadal w karierze zmieniac pogody to chyba jak narazie nie ma tej aktualizacji
DamianI7 Czwartek 15.11.2011 15:58

Wszystko gra,zrobiłem re-instal FIFY i pobrałem ją z Konta ORGIN,chociaż mam wersje płytową,po pobraniu i instalacji....w grze są wszelkie nowinki zawarte w patchu,można zmienić pogodę przed spotkaniem,wydaje mi się że troche zmienili gameplay na plus,chociaż sami ocencie..jest łatwiej i niema już tak widocznego schematu gry przeciwnika.....co mnie cieszy.Ale mój problem z patchem ekstraklasy pozostaje!!:taniec2::taniec2:
andrewdm Czwartek 15.11.2011 22:10

to co trzeba reinstalowac fifę ?
roni0019 Czwartek 15.11.2011 23:10

cytuję, DamianI7;771287 napisał:Wszystko gra,zrobiłem re-instal FIFY i pobrałem ją z Konta ORGIN,chociaż mam wersje płytową,po pobraniu i instalacji....w grze są wszelkie nowinki zawarte w patchu,można zmienić pogodę przed spotkaniem,wydaje mi się że troche zmienili gameplay na plus,chociaż sami ocencie..jest łatwiej i niema już tak widocznego schematu gry przeciwnika.....co mnie cieszy.Ale mój problem z patchem ekstraklasy pozostaje!!:taniec2::taniec2:


u mnie tez pomoglo a co do tego gameplay faktycznie jakos inaczej sie gra
DamianI7 Czwartek 16.11.2011 04:50

andrewdm ,przeinstaluj FIFĘ , tylko pobierz ją z konta ORGIN (jeśli masz orginal to napewno mozesz ją pobrać)a nie jak do tej pory instaluj z Płytki cd,to napewno pomorze :P
andrewdm Czwartek 16.11.2011 18:08

zrobiłem reinstala ale dalej nie mogę zmieniać pogody fifa pobierała się z neta nie wiem a trzeba wyczyścić pliki przed instalacją ?
DamianI7 Czwartek 16.11.2011 18:33

Tak z katalogu c:moje dokumenty -saywy i tym podobne pliki z folderu FIFA12,nastepnie w grze zacznij kariere od nowa i powinno chulać!
MaTeoMan Czwartek 16.11.2011 18:37

A ja dalej nie mam tej aktualizacji. O co chodzi? Dalej nie mogę zmienić pogody w trybie kariery ;/
Mateusz92 Czwartek 16.11.2011 23:21

Bez sensu żeby robić reinstal i do tego jeszcze wywalać save i rozpoczynać karierę od nowa żeby MOŻE udało się tego patcha zainstalować.
Lepiej poczekać chyba aż Origin sam to pobierze bez takich kombinacji
Denmark Mafia Czwartek 16.11.2011 23:26

cytuję, DamianI7;771617 napisał:Tak z katalogu c:moje dokumenty -saywy i tym podobne pliki z folderu FIFA12,nastepnie w grze zacznij kariere od nowa i powinno chulać!


Chyba cie posrało.Mi wystarczyło gre przeinstalować ,patcha mam i gram na starym save.Wiec nie wprowadzaj ludzi w błąd.
andrewdm Czwartek 17.11.2011 08:37

przeinstalowałem fife patcha nie mam
Trolu Czwartek 17.11.2011 13:01

Słuchajcie, czy reinstalacja fify (zakładając, że usunę folder z Moich Dokumentów) nie spowoduje utraty danych typu miejsce w sezonie pojedynków, zdobyte punkty itp? Czyli czy te wartości są przypisane do konta Origin? Przez to całe zamieszanie z patchem nie gram od kilkunastu dni:S
andrewdm Czwartek 17.11.2011 19:47

po aktualizacji udało się w koncu // występuje problem z brakiem znajomych na liście EAFC, w rankingu oraz w powiadomieniach. Są oni widoczni wyłącznie przy wyborze trybu Meczu ze Znajomych.co zrobić
MaTeoMan Czwartek 17.11.2011 20:33

Z waszych postów mam rozumieć, że jak odinstaluję Fifę, zainstaluję ją jeszcze raz, to ten patch będzie? I będę mógł w końcu m.in. zmienić pogodę w trybie menedżerskim? :hmm:
efilnikufesin Czwartek 19.11.2011 18:16

Może niech ktoś się jasno wypowie,czy ten patch jest czy nie? Czy gra sie aktualizuje sama poprzez Origin,przy uruchomieniu,czy też trzeba odinstalować i instalować wszystko od nowa?
Jeśli mam oryginał z płyty,to mam odinstalować grę i nie instalować z płyty tylko wejść w origin i tam pobierać?
Tylko po jakiego robili ten cały Origin jeśli teraz takie cyrki są z prostą aktualizacją? Teraz za każdą aktualizacją,poprawką etc. trzeba się będzie "bawić" w instalowanie gry?
Proszę co bardziej kumatych o podpowiedź,bo chciałbym jakoś zainstalować ten patch.
MaTeoMan Czwartek 19.11.2011 19:59

@up,

Nie wiem czy jestem ''bardziej kumaty'' czy nie, ale ja odinstalowałem tą grę i zainstalowałem od nowa, a patcha dalej nie ma ;/ Tzn. m.in. dalej nie mogę zmienić pogody w trybie kariery. Patcha od EA nie ma, a na dokładkę Patch na polską ligę (ten od Opeela) mi nie działa bo ponownej instalacji tej gry ;/ A przed ponowną instalacją wszystko działało.
Domino Czwartek 19.11.2011 20:04

@up

I właśnie Ty jesteś dowodem na to, że ten cały Origin jest porażką. Jeżeli Ci patch działał przed reinstalacja gry bez problemów, a po reinstalacji już nie, to jest cos nie halo. Nie wiem czym to sie ma, ale jednego jestem pewny, wina leży nie po stronie patcha, a po stronie FIFY/Origin?
gardinia Czwartek 22.11.2011 15:54

a u mnie patch sie zassal, po instalacji z origin, ale mam inny problem nie moge zmienic jezyka komentarza, jest defaultowo polski bez mozliwosci zmiany na angielski, a wolalbym. Ma ktos pomysl ?
filkor Czwartek 28.11.2011 15:10

Ja mam zainstalowany na PS3 i widać poprawy:)
Tytos Czwartek 05.12.2011 20:49

cytuję, gardinia;773250 napisał:a u mnie patch sie zassal, po instalacji z origin, ale mam inny problem nie moge zmienic jezyka komentarza, jest defaultowo polski bez mozliwosci zmiany na angielski, a wolalbym. Ma ktos pomysl ?


To samo. Komentarza angielskiego dało się słuchać i nie drażnił tak, jak niestety polski... Zmienić jednak też nie mogę. :hmm:
Jakieś sugestie?
Miuosh Czwartek 06.12.2011 20:30