O grze
Gra FIFA 12 wprowadza rewolucyjny mechanizm zderzeń zawodników, czyli system fizyki w grze, którego zadaniem jest zagwarantowanie realistycznych interakcji między piłkarzami. Również inne zmiany wzorowane na prawdziwej piłce nożnej sprawiają, że FIFA 12 jest jeszcze lepszą i bardziej wciągającą symulacją piłki nożnej od swojej poprzedniczki. Nowy system precyzyjnego dryblingu daje większą kontrolę nad sposobem prowadzenia piłki, co pozwala wychodzić obronną ręką w tłumie przeciwników, a także daje więcej możliwości przeprowadzania ataków i większą kontrolę nad tempem gry. Nowatorskie rozwiązania w grze ofensywnej zostały zrównoważone zupełnie nowym sposobem gry w obronie. Gra defensywna jest obecnie równie taktyczna, jak gra w ataku. Ponadto zawodnicy sterowani przez SI zostali wyposażeni w nowy system podejmowania decyzji, który zdecydowanie poprawia ich zachowanie na boisku.


 • Mechanizm zderzeń zawodników — nowy silnik fizyki, który ma zapewnić realistyczną interakcję między zawodnikami na boisku. Każde starcie może mieć nieskończoną ilość całkowicie naturalnych i realistycznych rezultatów. Zawodnicy lepiej będą zastawiać piłkę, popychać się, ciągnąć przeciwnika za koszulkę, a także szybciej odzyskiwać równowagę po lekkich zderzeniach, co pozwoli im częściej zachować nabrany pęd i przedrzeć się przez obronę.

 • Inteligencja zawodników — piłkarze sterowani przez SI będą lepiej orientować się w sytuacji na boisku i podejmować lepsze decyzje, biorąc pod uwagę swoje rzeczywiste możliwości, a także mocne i słabe strony kolegów z drużyny. Ponadto zespoły będą różnicować sposób przeprowadzania ataków w zależności od mocnych stron piłkarzy w składzie i słabych stron przeciwników, co wprowadzi dużo większą różnorodność do meczów.

 • Taktyczna obrona — nowy system obrony sprawia, że jednakowa waga przyłożona jest do właściwego ustawiania się, przechwytywania podań i odbierania piłki. Najważniejsze są właściwy dobór taktyki i odpowiednie wyczucie czasu.

 • Precyzyjny drybling — nowe sposoby mijania przeciwników, dają więcej możliwości utrzymania się przy piłce, aby zyskać czas na podjęcie właściwej decyzji. Teraz możesz prowadzić piłkę blisko nogi, gdy masz mało miejsca, gdy mijasz bocznego obrońcę na skrzydle, lub nawet walcząc z innym piłkarzem bark w bark.

 • Realistyczne kontuzje — mechanizm zderzeń zawodników monitoruje na bieżąco interakcje między zawodnikami, biorąc pod uwagę takie czynniki jak siła zderzenia oraz jego wpływ na poszczególne części ciała, aby ustalić, czy może wystąpić jakaś kontuzja. W ten sposób tryb kariery zyskuje na realizmie i stawia przed graczem nowe wyzwania. W grze znalazły się nowe rodzaje kontuzji i trzeba będzie dwa razy zastanowić się przed posłaniem na boisko zawodnika, który jeszcze nie wyleczył w pełni urazu.

 • Nowy sposób prezentacji — mecze będą teraz jeszcze bardziej przypominać prawdziwe transmisje sportowe. Zdecydowanie lepsze oświetlenie, bardziej realistyczna widownia, nowe ustawienie kamery — dzięki tym usprawnieniom każde spotkanie będzie wyjątkowe.

 • Pełny realizm — ponad 500 oficjalnie licencjonowanych klubów i przeszło 15 000 zawodników.
 • REKLAMA

  OSTATNIO DODANE

  FACEBOOK