FORUM.FIFASERWIS.COM - to idealne miejsce dla każdego gracza i fana gier z serii FIFA. To miejsce, które stale się rozwija dzięki Wam już od ponad 9 lat! Nasze Forum tworzy wielką encyklopedię wiedzy o grach FIFA, co jest doskonałą i ważną częścią Centrum FIFY. Ten duży zakątek sieci jako całość liczy już prawie 472 tysiące postów, które zostały opublikowane przez przeszło 8100 użytkowników, w bagatela 32 tysiącach wątków. Każdy miłośnik serii znajdzie tam coś dla siebie.

Ogromny zasób wiedzy tworzą działy przeznaczone do dyskutowania o grach FIFA, począwszy od FIFA International Soccer, a skończywszy na FIFA 10, co razem z miejscami służącymi na rozmowy o grach z serii FIFA Managera, FIFY Street, zapomnianej już UEFA Champions League, a także okazjonalnymi edycjami poświęconymi Mistrzostwom Świata (FIFA World Cup) i Mistrzostwom Europy (UEFA Euro) tworzy prawdziwą kopalnię, a zarazem całą historię gier FIFA ukazaną z wielu różnych perspektyw. Na FORUM.FIFASERWIS.COM uzyskasz wobec tego odpowiedź praktycznie na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące wspomnianych "kopanek". Jeśli np. masz jakiś problem w grze, nie wiesz jak wykonać dane triki, szukasz talentów, nie wiesz jak skonfigurować pada, chcesz się pochwalić swoimi osiągnięciami, składami, czy też wymienić się opiniami o grze z innymi użytkownikami, to nie znajdziesz do tego lepszego miejsca. Forum Centrum FIFY to jednak nie tylko miejsce służące do dyskutowania na tematy ściśle związane grą, ale także miejsce, które posiada wiele innych kącików skupiających coraz większą rzeszę fanów. Jeśli kochasz grać w sieci, to dział Gra ON-LINE jest dla Ciebie przeznaczony. Możesz w nim zachęcić innych czytelników Forum do zmierzenia się z Tobą w trybach sieciowych, czy to podając swój numer gg, dane do serwera hamachi, dane lig EASO, czy też swoje tagi - jeśli posiadasz wersję konsolową. Innym zyskującym stale popularność kącikiem jest dział Wasza Twórczość, gdzie możesz w swoim temacie zamieszczać filmiki z gier (gole, kompilacje), a także publikować opowiadania będące opisem karier (Tryb Managera) - czyli coś dla sympatyków chcących wykazać się umiejętnościami pisarskimi. Na Forum ukazujemy też gry FIFA od tej drugiej strony, od środka. Jeśli tworzysz jakieś patche lub mniejsze dodatki, to zachęcamy do odwiedzenia Warsztatu, gdzie publikując swoje pracę zyskasz pomoc wielu fachowców z tej dziedziny, otrzymując zarówno słowa pochwały, jak i krytyki. Jeśli natomiast masz problem z jakimś plikiem, nie wiesz jak go zainstalować, czym wgrać, wyskakuje błąd w trakcie wgrywania, to polecamy naszą fabrykę wiedzy na temat dodatków i programów, czyli dział Dodatki i narzędzia. Znajdziesz tam dokładnie wyselekcjonowane zbiorcze tematy, dzięki czemu szybko i łatwo wyszukasz adekwatny wątek do Twojego problemu. Dla graczy korzystających z starszych wersji gier FIFA idealnym rozwiązaniem będzie odwiedzenia znajdującego się tam Archiwum, które posiada przeszło 1600 wątków dotyczących tego aspektu gry.

Stali bywalcy doskonale wiedzą, że na naszym Forum można porozmawiać również na inne tematy, nie związane z tematyką serwisu. Swoje miejsce mogą tutaj znaleźć także fani piłki nożnej, ogólnie sportu, innych gier (np. PES-a, Football Managera), muzyki, komputerów, internetu, a także grafiki komputerowej! Z okazji tego wspaniałego okresu, jakim są niewątpliwie wakacje, zachęcamy również do dzielenia się swoimi wrażeniami, spostrzeżeniami związanymi z ucieczką od szarej rzeczywistości.

Twórz razem z nami tą wielką społeczność! Wystarczy się zarejestrować, do czego bardzo zachęcamy. Zajmuje to tylko chwilkę czasu, a dzięki temu drobnemu procesowi zyskasz dostęp do wielu unikalnych opcji (np. komentowanie wiadomości ukazujących się na stronie, tworzenie grup społecznościowych i albumów zdjęć), niedostępnych dla niezalogowanych czytelników, i co najważniejsze możesz także przyczynić się do rozwoju naszego i Waszego Forum (bądź kreatywny). Pomagając innym użytkownikom - rozwiązując ich problemy z grami FIFA, lub też dodatkami, będziesz mógł liczyć na specjalną rangę - Ekspert, której otrzymanie jest ważnym krokiem w drodze do Moderatora konkretnych działów związanych z serią FIFA. Zapraszamy :)

Tych, którzy chcą jeszcze bardziej zaangażować się w życie i rozwój Centrum FIFY - Zapraszamy do Redakcji

Podczas, gdy skupiamy się głównie na FIFA 10 i na całej otoczce z nią związanej, pojawiają się także informacje i zapowiedzi dotyczące największego konkurenta firmy EA Sports, Pro Evolution Soccer. Na łamach naszej partnerskiej strony - Battlenet.pl opublikowany został trailer prezentujący w pewnym stopniu grę Pro Evolution Soccer 2010. Co najciekawsze, w wspomnianej kompilacji możemy zobaczyć jak mniej więcej będzie wyglądała grafika w najnowszej odsłonie popularnego PES-a.

Zobacz trailer
Jak widzicie strona główna naszego serwisu uległa nieznacznej zmianie. Zmiany te mają na celu lepsze zarządzanie przestrzenią strony głównej i promocje niektórych stref serwisu. Mamy nadzieje, że taki układ strony uprzyjemni poruszanie się po serwisie.
Od wydania gry FIFA 09 minęło już przeszło pół roku. Najnowsza odsłona, tak jak i poprzednie, zrewolucjonizowała scenę FIFY na całym świecie, dzięki czemu liczba nowych serwisów o tematyce FIFA stale rośnie, a wraz z tym powiększa się ilość nowości w postaci dodatków, natomiast fani stają się coraz to bardziej wymagający. Jeśli jesteś fanem gier FIFA, są one Twoją pasją, i chciałbyś to wykorzystać, a w dodatku masz troszkę wolnego czasu na spożytkowanie go dla innych fanów, to zapraszamy Cię do naszej Redakcji serwisu Centrum FIFY.

W szczególności poszukujemy osób na następujące stanowiska:
 • Newsman (wieści ze świata FIFY, dodatki itd),
 • Newsman (do działu Multiplayer),
 • Patchmaker,
 • Publicysta,
 • Tłumacz,
 • Grafik,
 • Programista,
 • prowadzący działu Replays (konkursy na najładniejsze bramki z gier FIFA).
Czekają na Ciebie takie oto korzyści z pracy w naszym serwisie:
 • darmowa skrzynka adresowa e-mail w domenie @fifaserwis.com
 • darmowy abonament przez cały czas pracy,
 • zniżki na gry w SKLEPIE CF (często ceny hurtowe, dostawa w dniu premiery),
 • możliwości poznania wielu ludzi, nawiązania kontaktów,
 • możliwości wzięcia udziału w prestiżowych imprezach, pracy promującej FIFA,
 • możliwości innej pracy zarobkowej (np. napisać artykuł dla serwisu zaprzyjaźnionego),
 • możliwość rozwoju języka polskiego, jak i również obcego,
 • dla najbardziej pracowitych egzemplarze gry z serii FIFA, oraz inne, bardzo ciekawe bonusy, w zależności od włożonego wkładu w stronę,
Jeżeli jesteś zainteresowany pracą na naszym serwisie prosimy o e-mail wraz z opisem siebie i tego co chciałbyś robić. Listy prosimy słać na adres: opeel@fifaserwis.com
Z okazji Świąt Wielkanocnych cała redakcja Centrum FIFY składa wszystkim naszym użytkownikom najserdeczniejsze życzenia:

Zdrowia, szczęścia, humoru dobrego,
A przy tym wszystkim stołu bogatego,
Mokrego dyngusa, smacznego jajka
I niech te święta będą jak bajka!
To już nie jest zwykła 'Bitwa pod Grunwaldem', lecz prawdziwa z krwi i kości kontynuacja 'Gwiezdnych Wojen'! Tej jesieni bowiem czeka nas kolejna bitwa z serii 'FIFA vs PES', lub nawet EA Sports vs Konami. Pierwsze pogłoski na temat FIFY 10 już za nami, ale to co rzekomo szykuje studnio PES Productions do swojej najnowszej produkcji czyli PES-a 2010 również robi wrażenie. Oficjalna zapowiedź wspomnianej gry właśnie miała miejsce, a wynika z niej tyle, że PES 2010 uzyska najwięcej nowości i usprawnień w historii tej edycji. Poprawiona ma zostać sztuczna inteligencja graczy i jednocześnie podwyższony zakres możliwego wpływu na to co dzieje się na boisku- kontrola zachowania poszczególnych graczy (czy ma grać ofensywnie, cofać się do obrony etc), a także grafika, gdzie w wielu aspektach górą jest FIFA 09 (względem PES-a 2009). Duży zakres nowych animacji, indywidualne charakterystyki piłkarzy i realistyczna publiczność, której reakcja będzie adekwatna do sytuacji na boisku są kolejnymi kwestiami, na które położy nacisk firma Konami. Sporej zmianie może ulec także realistyka gry (poruszanie się poszczególnych formacji, krycie graczy, dopracowane stałe fragmenty gry). Największą wagę jednak studnio PES Productions położy na tryb sieciowy. Natomiast największą bolączką Electronic Arts jest to, że PES uzyskał pełną licencję do europejskich rozgrywek.

Zapowiedzi zapowiedziami, lecz na ile to się sprawdzi w praktyce, o ile rzeczywiście zostanie wprowadzone, to dowiemy się oczywiście w swoim czasie. Lecz jak widać firma Konami nie próżnuje i nie zamierza tak łatwo ustąpić na rynku gier piłkarskich, a walka FIFA 10 vs PES 2010 może przesądzić o dalszym losie obu serii, gdyż zeszłoroczne wersje tych marek nie spełniły wymagań większości graczy, czego przyczyną były błędy, lub po prostu brak zmian. Mimo jesieni będzie gorąco :)
Jedna z największych imprez esportowych roku, czyli Electronic Sports World Cup nie odbędzie się. Firma Games Services, która jak dotąd była organizatorem ESWC zbankrutowała. Przyczyną zamknięcia działalności były narastające długi oraz wycofanie się głównego sponsora - NVIDIA. Istnieje możliwość, że owe mistrzostwa świata w grach komputerowych odbędą się, lecz jest to uwarunkowane wykupieniem marki Electronic Sports World Cup przez inną firmę, co zarazem wiąże się ze spłatą długów, lecz przy obecnym stanie gospodarki jest to mało możliwe. ESWC należało do najlepszych tego rodzaju imprez na świecie, cieszyło się bardzo dużą popularnością, a to dzięki między innymi wspaniałej organizacji turniejów oraz wysokim pulom nagród i wspaniałej atmosferze zawodów.
Do publicznej wiadomości przeszły pierwsze informacje na temat czasowo odległego jeszcze FIFA Manager 10. Otóż, jak podaje portal Gry-OnLine, kolejna z odsłon jednego z najlepszych piłkarskich managerów, czyli FIFA Manager 10, wzbogacona zostanie o kilka ważnych aspektów, zmieniających grę względem poprzedniczki, na bardziej realistyczną. Do tej pory piłkarskie boiska w ów serii nie były odzwierciedlone w należyty sposób z realnych stadionów świata rzeczywistego, gdyż ich powierzchnia stanowiła zaledwie 85% powierzchni prawdziwych boisk. Jest to rzecz szczególnie istotna, gdyż dzięki temu rozwiązaniu diametralnie zmieni się sama rozgrywka. Druga informacja, to taka, że w momencie utraty stanowiska w dobrym klubie, nie będzie problemu znalezienia pracy w równie dobrym zespole.

W życiu jest jeden dzień, dzień, który czeka na każdego z nas. W tym dniu swoje miejsce ma początek jednego, i koniec drugiego, koniec życia. Do początku zwanego lepszym światem, niestety przeszedł nasz Redakcyjny kolega, a zarazem wspaniały człowiek, jakim był Krzysztof Szeszuła. Od tamtego tragicznego dnia, 9.02.2003r, kiedy to opuścił nas Ten pasjonat, kolega, a także dla wielu bliski, minęło już 6 lat. Dzisiaj Krzysiek, zwany Wam bardziej jako "Szyszka" miałby już 27 lat, natomiast w Redakcji gościłby 9 rok. Życie jest okrutne, i wszystko potoczyło się jednak nie po naszej myśli, a wszystkim przyszło pogodzić się z tą, jakże niesprawiedliwą wolą Boga. Z okazji tej rocznicy śmierci, zapalmy świeczki, także i te wirtualne [']. Spoczywaj w pokoju.

Dobrze Wam znany James napisał kolejny artykuł. Tym razem jako temat upatrzył sobie rozważania dotyczące przyszłego roku. Jaki on może być? Właśnie to pytanie jest wiodącą myślą w publikacji.

James jak zwykle jest w dobrej formie, dlatego wszystkich zainteresowanych jego nowym tworem odsyłam tutaj.

Witam, a zarazem zapraszam Was do przeczytania krótkiego wywiadu, jaki przeprowadziłem wczorajszego zimnego wieczoru z Reigonem, czyli krótko mówiąc, szefem Centrum FIFY. W owej rozmowie dowiecie się m.in. czym się zajmuje oprócz prowadzenia Centrum FIFY, jakie ma zainteresowania, co sądzi na temat gry FIFA 09 i wiele więcej. A teraz zachęcam do kliknięcia w poniższy link :)

Wywiad z Reigonem
Już 21 lutego w Warszawie odbędą się jedyne w Polsce eliminacje do międzynarodowego turnieju w grę FIFA 09 na PLAYSTATION®3 – FIFA Interactive World Cup 2009!

Polskie eliminacje w grę FIFA 09 rozgrywane na PLAYSTATION 3 odbędą się w lutym w hali sportowej Arena Ursynów przy ul. Pileckiego 122 w Warszawie. Zwycięzca tych rozgrywek będzie reprezentował Polskę w Wielkim Finale, w którym nagrodą główną jest 20 tysięcy dolarów oraz samochód Kia Soul. Dwóch kolejnych zawodników na podium otrzyma odpowiednio 5 tysięcy i tysiąc dolarów. Oprócz eliminacji w hali Arena Ursynów, zawodnicy mogą uczestniczyć w eliminacjach on-line, które rozpoczęły się 1 października 2008 roku, gdzie do finału przejdzie trzynastu graczy z całego świata, w tym pięciu z Europy. Aby wziąć udział w eliminacjach on-line należy posiadać konto na PLAYSTATION® Network. Więcej informacji o eliminacjach do FIWC znajduje się na stronie www.fifa.com/FIWC.

– Fakt organizacji po raz drugi, oficjalnych eliminacji FIFA Interactive World Cup 2009 w Polsce, traktujemy jako prawdziwe wyróżnienie przez organizację FIFA. Nie jest łatwo znaleźć się w grupie oficjalnych organizatorów tego przedsięwzięcia. Cieszymy się, że ponownie oddamy w ręce wszystkich fanów piłki nożnej wydarzenie pełne sportowych emocji. Dodatkowo, przygotowywany scenariusz i dobór atrakcji pozwoli na to, aby każdy z odwiedzających znalazł coś interesującego dla siebie. O szczegółach będziemy informować w kolejnych informacjach prasowych. – powiedział Tomasz Jarzębowski, Product Marketing Manager EA Sports na Europę Środkową i Wschodnią.

– FIFA Interactive Word Cup to wyjątkowe wydarzenie łączące w sobie sportową atmosferę rozgrywek z atrakcjami przybliżającymi niezwykły świat multimedialnej rozrywki PlayStation. Cieszymy się, że już po raz drugi dano nam szansę zorganizować je dla naszych graczy. – powiedział Maciej Kmiołek, Dyrektor Marketingu Sony Computer Entertainment Polska, dystrybutora PlayStation.

FIFA Interactive World Cup to turniej wirtualnej piłki nożnej, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt krajów z całego świata. Celem wydarzenia jest wyłonienie najlepszego na świecie gracza w grę piłkarską FIFA. W poprzedniej edycji o miejsce w finale walczyli gracze z 32 państw. Do pierwszych polskich eliminacji, które miały miejsce rok temu, zgłosiło się pięciuset sześćdziesięciu zawodników. Zwycięzcą został Karol Rogaczewski ze Smętowa Granicznego, który reprezentował Polskę w Wielkim Finale w Berlinie. Eliminacje do tegorocznego finału FIFA Interactive World Cup odbyły się już w Australii, Nowej Zelandii, Indiach, Czechach i na Węgrzech.


Po więcej informacji o FIFA Interactive World Cup 2009 zapraszamy do działu CentrumOnLine.

Za kolejny - po eSpmanii, teamplay.pl oraz espp.pl - projekt wziął się Radosław "FOMFNY" Szczęsny, tym razem pochłonięty za serwis, na którym będziemy mogli obstawiać wyniki we wszelakiej maści rozgrywkach eSportowych - betesp.pl.

Zakłady e-sportowe BETESP.PL w wersji beta zostają otwarte! W chwili obecnej przeprowadzzane są testy, które potrwają do 15 stycznia (stąd - sezon #1 (01/01 - 15/01/2009). Wszystkie zakłady, które będą się pojawiać w tym czasie będą jedynie fikcyjne (wyniki również). Przeprowadzana jest narazie symulacja serwisu. Na chwilę obecną możemy obstawiać tylko takie gry jak: Counter-Strike 1.6 oraz Warcraft. Radkowi życzymy kolejnych sukcesów oraz powodzenia przy BETESP.PL.

Wypowiedź dla D-Link PGS
W dużym skrócie aby nie nudzić - serwis stricte poświęcony zakładom bukmacherskim, które dotyczyć będą sportów elektronicznych. Kasa wirtualna, nagrody realny (rzeczowe + $). W chwili obecnej zaprasam do testów, które potrwają do 15 stycznia. O samym projekcie będziecie się mogli dowiedzieć w wywiadzie, który przeprowadzi ze mną guandi. - mówi Radek

Kryzys gospodarczy, o którym tak głośno we wszystkich mediach, dotyka również producentów FIFY. Jak donosi serwis Money.pl, zyski EA w tym roku będą znacznie niższe niż zapowiadały to prognozy. Spowodowane jest to słabą sprzedażą w sezonie świątecznym.

BBC przypomina, iż EA już pod koniec października po raz pierwszy przyznała, że wyniki sprzedaży takich gier jak FIFA, Rock Band czy Spore będą niższe niż zapowiadano, co może spowodować redukcję zatrudnienia o ok 500-600 osób.

Grafika pochodzi z serwisu NBPortal.pl.

Reportaż Employment Crossing o planach redukcji zatrudnienia w Electronic Arts(niestety tylko po angielsku):
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia redakcja Centrum FIFY pragnie złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzące Święta będą dla Was niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Życzymy Wam, aby odbyły się w spokoju, radości wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich dla Was osób. Wraz z nami życzenia pragnie złożyć Wam, nasz partner, serwis Mobilne Hity, dzięki któremu możecie zamówić oryginalne życzenia świąteczne w postaci kartki MMS (grafika, kolęda i gotowe życzenia lub własne do 1000 znaków) i zaskoczyć bliskie Wam osoby. Jeżeli natomiast przed Wami długa droga do rodziny na święta, warto zabezpieczyć się przed nudą, pobierając nowe gry na telefon, np. PES 2009. Polecamy.
REKLAMA

OSTATNIO DODANE

FACEBOOK