Po przeszło 10 latach Centrum FIFY zmienia się dla Was, Drodzy Gracze. Nie ukrywam, że jestem dumny z tego, że strona założona w marcu 1998 wciąż istnieje i się rozwija. Rynek dyktuje drogę, którą trzeba podążać jeżeli chce się zostać w grze. Nowe Centrum FIFY to nie tylko nowoczesny wygląd zgodny z trendami, ale także nowa struktura serwisu i nowy, społecznościowy kierunek, którym chcemy podążać. A co konkretnie się u nas zmieniło?

 • wygląd strony – jedna wersja strony na różnego rodzaju urządzenia i rozdzielczości (wkrótce także na smartphone-y)
 • nowa strona główna, zorientowana na social media – chcemy prezentować Wam nie tylko ostatnie newsy, ale także fifamania.tv gdzie będziemy prezentować zarówno najnowsze filmy, jak i Wasze dzieła
 • rezygnujemy z usługi CFClub i udostępniamy zbiór ponad 3000 plików
 • chcemy rozwijać i skupić się na społeczności FORUM, dlatego już na stronie głównej informujemy Was nie tylko o najnowszych wątkach, ale także Waszych opowiadaniach
 • nowa struktura strony pozwoli Wam w łatwy sposób dotrzeć do potrzebnych informacji zarówno dla najnowszej gry (serwis FIFA 15 już na dniach!) jak i starszych produkcji – łatwe menu pod logo w serwisach pozwoli Wam szybko nawigować do poszukiwanych działów. Wywalenie starych nieużywanych funkcjonalności sprawi, że będzie to jeszcze bardziej efektywne
 • dotychczasowy serwis main staje się blogiem, gdzie będziemy informować Was o wszystkim o czym nie piszemy na serwisach tematycznych :)
 • już wkrótce nowe funkcjonalności serwisu, których nie udało się wprowadzić w dniu premiery
 • obserwujcie nas na facebooku – chcemy Was zachęcić do większej aktywności – w końcu mowa o naszej ulubionej grze, FIFA
 • na koniec zachęcamy, żebyście dołączyli do nas i wspólnie z nami tworzyli Nowe Centrum FIFY – plany są ambitne  - piszcie na biuro@fifaserwis.com
Zapraszamy do komentowania zmian na naszym Forum oraz Facebooku. Chętnie wysłuchamy co Wam się podoba co Wam się nie podoba i co mogłoby być lepiej zrobione. Pozwoli to iść nam we właściwym kierunku - w końcu tworzymy to dla Was :)

No, może nie taki nowy, ale odpicowany :) Podobno graficzny, ale co tam :) mi to bardziej przypomina dopicowany do granic możliwości stary Impact Engine... ale przecież on nadal jest ładny i dobrze wygląda, nieprawdaż? A jego stuningowana wersja wygląda świetnie:

Dziś mam dla was małego newsa... i o dziwo nie dotyczy on dodatków do naszej gry a... turnieju Sabat Gier Komputerowych rozgrywanego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Turniej będzie rozgrywany w dniach 7-8 czerwiec. Zapisy nadal trwają! Ilość miejsc jest ograniczona więc jeśli ktoś jest z okolic Kielc (i nie tylko oczywiście) może się jeszcze zarejestrować. Czekają na was atrakcyjne nagrody. Po szczegóły zapraszam tutaj.

Ostatnio bardzo Was zaniedbaliśmy, zero newsów, nic się nie dzieje :-( Powodem jest poświęcenie każdej wolnej chwili przygotowaniu nowej strony. Jeżeli chcielibyście nam pomóc z newsami i aktualizacjami strony piszcie na biuro@fifaserwis.com lub na Facebooku. Centrum FIFY po raz kolejny w swojej 16-letniej karierze potrzebuje sporych reorganizacji w redakcji. Mamy do obsadzenia różne stanowiska, także czy lubisz wyszukiwać i pisać newsy, tłumaczyć artykuły, wyszukiwać filmy, screeny - jesteś nam potrzebny. Masz ochotę pisać tutaj i na nowej stronie, tworzyć nowe funkcjonalności - pisz do nas, potrzebujemy Ciebie! Jest nam tak źle z tym, że tutaj się nic nie dzieje, że chcemy to wynagrodzić screenem z nowej strony głównej. Chcemy poznać Wasze zdanie na tego jak to się prezentuje. Kiedy nowa będzie online? Jak najszybciej, tak żeby ominięcie newsów FIFA 15 nie miało miejsca! Mamy nadzieję, że już za miesiąc będziecie czytać newsy na nowej stronie, ale nie chcemy jeszcze podawać oficjalnej daty.

Nie zdradzimy Wam jeszcze zbyt wiele szczegółów, ale planujemy spore zmiany na sezon 2014. Odwiedzajcie nas regularnie - planujemy także udostępnić wersję beta do testów! Także na facebooku będziemy Was informować co jest grane - polub nas i wiedz co się szykuje! ;-)Dziś nastąpiła, wielka i oficjalna premiera gry FIFA 14 w Polsce. Wraz z tej okazji EA Polska zaprezentowała filmik promujący nasze rozgrywki w tej grze.


Sam filmik jednak podoba nam się średnio. A Wy jakie macie odczucia? Z pewnością osoby z lepszą kreatywnością wymyśliłyby coś znacznie kreatywniejszego, ale i tak brawa za sam pomysł i oby, każde tego typu akcje związane z naszą Ekstraklasą, były już tylko lepsze!

Nie macie czasem wrażenia, że kiedy ogląda się telewizję, słucha jakiegoś nagrania czy to w radiu, czy przez przypadek usłyszany utwór to przychodzi myśl "Ja to już chyba w FIFIE słyszałem"? I to prawda, spotkałem się już z kilkoma reklamami telewizyjnymi, gdzie usłyszałem kawałki z poprzednich edycji FIFA. Trzeba przyznać, że EA zawsze stara się umilić nam grę.

Pamiętacie soundtrack z FIFA 2002? Tak, tej słynnej FIFY 2002? Śmiało mogę stwierdzić, że każdy co do jednego kojarzy wszystkie kawałki. Jednak o czym chcę powiedzieć. W ostatnich latach zauważyłem w EA tendencję wrzucania do gry kawałków rockowych (nie będę wymyślał teraz gatunków muzyki). Nie ukrywam, że jako fan klubowych brzmień, podobają mi się te utwory, których na co dzień nie słucham, bo gatunek ten mnie nie interesuje. Do gry FIFA pasuje jednak idealnie. Ale czy co niektórzy tęsknią za czasami FIFA 2002? Pojawiły się w niej utwory takich znanych wykonawców klubowych jak Tiesto, Max Graham, Schiller czy Gouryella, obecnie jednych z najlepszych na świecie DJ-ów. Macie podobne odczucia? Oczywiście każdy ma inny gust muzyczny, co do tego nie ma wątpliwości, ale od paru lat fani muzyki elektronicznej mogą trochę narzekać na brak tego typu gatunku w grze.


Dla przypomnienia i powrotu do przeszłości, prezentujemy kilka utworów, które zawładnęły FIFĄ 2002.


A jakie Wy macie swoje typy? Piszcie w komentarzach ;-)
Ze względów prywatnych, Opeel, dotychczasowy redaktor naczelny zrezygnował z funkcji do odwołania. W tym miejscu chciałbym mu serdecznie podziękować za pełnioną funkcję na łamach Centrum FIFY. Jego miejsce zajmie Daniello, redaktor z kilkuletnim stażem, którego celem będzie przywrócenie najlepszej jakości w serwisie a także stworzenie zgranego zespołu oraz wspólnie z innymi członkami redakcji nowych, ciekawych funkcjonalności. Jeżeli macie jakieś pomysły odnośnie Centrum FIFY, piszcie w komentarzach. Wszystkie chętnie rozważymy!!!
Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon, bo już za dwa miesiące wydana zostanie FIFA 14. Sezon, w który również my wkroczymy z wielką pompą! Centrum FIFY po raz kolejny oficjalnie ogłasza nabór do redakcji serwisu. Jeżeli należysz do fanów gry i chciałbyś spożytkować swoją wiedzę na temat FIFY to zapraszamy do nas! Wystarczy trochę samozaparcia i chwilka wolnego czasu w tygodniu. Poszukujemy osób na stanowiska takie jak: newsman, patchmaker, tłumacz, publicysta, programista, grafik.

 • Korzyści z pracy na naszym serwisie:

  • darmowa skrzynka adresowa e-mail w domenie @fifaserwis.com
  • darmowy abonament przez cały czas pracy,
  • zniżki na gry w SKLEPIE CF (często ceny hurtowe, dostawa w dniu premiery),
  • możliwości poznania wielu ludzi, nawiązania kontaktów,
  • możliwości wzięcia udziału w prestiżowych imprezach, pracy promującej FIFA,
  • możliwości innej pracy zarobkowej (np. napisać artykuł dla serwisu zaprzyjaźnionego),
  • możliwość rozwoju języka polskiego, jak i również obcego,
  • dla najbardziej pracowitych egzemplarze gry z serii FIFA, oraz inne, bardzo ciekawe bonusy, w zależności od włożonego wkładu w stronę.


  Jeżeli jesteś zainteresowany pracą na naszym serwisie prosimy o e-mail wraz z opisem siebie i tego co chciałbyś robić na adres daniel@fifaserwis.com.

  Dodatkowo, jeśli posiadasz konto na Facebook'u, tam również do nas dołącz! :)


 • Z dniem dzisiejszym forum.fifaserwis.com oficjalnie funkcję administratora przejmuje Trolu. Jest to zasługa wieloletniej współpracy, wzajemnego zaufania i przyczyniania się do rozwoju i utrzymania Forum.

  W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Seann-owi za jego dotychczasowe zaangażowanie i prowadzenie Forum. Seann niestety z przyczyn osobistych musiał zrezygnować z pełnionej funkcji, natomiast nie wyklucza powrotu pewnego dnia Dzięki Seann!

  Zapraszamy wszystkich do dołączenia do projektu EA Talent Scout!


  Jeśli futbol jest całym twoim życiem, masz encyklopedyczną wiedzę o swojej ulubionej drużynie, lubisz pracować z danymi i cyferkami i bardzo dobrze znasz język angielski – to szukamy właśnie ciebie. Możesz pomóc nam ulepszać serię FIFA!

  W chwili obecnej projekt EA Talent Scout to ponad 2000 aktywnych członków społeczności, którzy pomagają nam zbierać i analizować dane o piłce nożnej z całego świata. Możesz dołączyć do nas i sprawić, że Twoi ulubieni gracze i drużyny będą jak najlepiej odzwierciedleni w grze FIFA!

  Obecnie rekrutujemy na kilka stanowisk, w tym część płatnych! Szczegóły i formularz rejestracyjny znajdziecie na stronie: http://fifa-talentscout.ea.com/

  Przypominamy, że w przypadku chęci pobrania archiwalnych plików, abonament CFClub, uprawniający do pobierania nieograniczonej liczby plików można nabyć już od 6zł (tygodniowy) do 29zł (półroczny, właśnie obniżony z 49zł) za pośrednictwem serwisu dotPay. Wystarczy zamiast SMS, kliknąć kup kod (dostępne pod każdym plikiem), wybierając odpowiednią opcję. Przelew można zrealizować z praktycznie każdego banku, bez dodatkowych opłat,a kod aktywujący zostanie przesłany na podany e-mail. Polecamy ten sposób dostępu do treści archiwalnych w szczególności jeśli w zamiarze pobrać chcemy więcej niż jeden plik.

  W naszym serwisie już nie raz omawialiśmy historię gier piłkarskich. Najczyściej zaczynały się one od 1994 roku kiedy to na świat wyszła pierwsza FIFA. A co powiecie na historię od roku 1978? Brzmi ciekawie tym bardziej, że większość naszych Czytelników w tamtych czasach jeszcze nie żyło lub nawet nie było w planach ;-)

  Dziękujemy za podesłanie filmu jednemu z naszych Użytkowników, davero! Oderwijcie się na chwilę od dema FIFY 13, proszę Was ;-)


  Polski oddział Electonics Arts na bieżąco informuje nas o postępach produkcji gier. Ostatnio większość była poświęcona FIFIE 13 i DLC UEFA EURO 2012, teraz czas na FIFA Manager 13! Co nowego słychać w popularnym menedżerze? Sprawdźmy!

  EA SPORTS wraz ze studiem Bright Future zapowiada nową grę FIFA MANAGER 13, dzięki której fani piłkarskiej serii będą mogli wypróbować swoich sił w roli managera drużyny. Tytuł trafi do sprzedaży na jesieni 2012 roku.


  FIFA MANAGER 13 wprowadza nową funkcjonalność – Dynamika Zespołu, która pozwala poczuć na własnej skórze ciężar odpowiedzialności za właściwe zarządzanie zespołem. Mobilizuje gracza, aby zwracał baczną uwagę na relacje pomiędzy zawodnikami, na ich potrzeby oraz ambicje. Jako trener gracz otrzymuje wgląd do hierarchii panującej w zespole, może podejrzeć, którzy zawodnicy ze sobą rywalizują, czy też którzy są po prostu niezgrani osobowościowo. Każdy zawodnik ma teraz własne cele, do których będzie dążył, tak więc powodzenie drużyny zależy od upewnienia się, że wszyscy tak na prawdę dążą do wspólnego celu. Kolejne dwie nowe opcje, Struktura Drużyny oraz Piramida Hierarchii, pozwalają graczom na wczesne wykrycie potencjalnych problemów w zespole, które mogły by wpłynąć na dynamikę rozwoju drużyny.

  Oczywiście rynek transferowy jest wciąż sercem gry FIFA MANAGER 13. Gracze muszą teraz uwzględnić ponad 40 kryteriów podczas podejmowania decyzji o transferze. Z nowej pozycji w menu – Planowanie Kolejnego Sezonu - można przejść do szczegółowego rozplanowania drużyny na przyszłość, co pozwoli na sprawdzenie, jaki wpływ będzie miało wprowadzenie potencjalnych nowych graczy do istniejącej drużyny.

  Sama gra doczekała się odświeżenia grafiki, dzięki czemu obsługuje teraz wyższe rozdzielczości. Oprawa graficzna wzbogaciła się m.in. o liczne nowe flagi i bannery fanów, które wprowadzają bardziej swojską atmosferę na stadionach. Ponadto fani noszą teraz stroje w barwach swojego ulubionego klubu.

  Z okazji Świąt Wielkanocnych cała redakcja Centrum FIFY składa wszystkim naszym użytkownikom najserdeczniejsze życzenia:

  Zdrowia, szczęścia, humoru dobrego,
  A przy tym wszystkim stołu bogatego,
  Mokrego dyngusa, smacznego jajka
  I niech te święta będą jak bajka!
  REKLAMA

  OSTATNIO DODANE

  FACEBOOK